O Pralni mózgów

“O laboga! Pralnia mózgów!! Matko Boska z bądź której parafii – ratunku, piorą mi mózg!” być może ktoś zawoła. 😉 I dobrze! Zobacz to. Bo prawda jest taka, że Twój mózg jest prany cały czas. Nieustannie podlegasz jakiemuś programowaniu, jakimś wpływom, jakiejś ideologii, jakimś reklamom, prasie, mediom, modom itp. Nasze umysły są ciągle atakowane bodźcami, które nas kształtują, programują i formują na społeczną modłę – piorą nam mózgi. I tak się dzieje odkąd tylko pojawiłeś się w brzuchu swej matki. Taka planeta. Ja tutaj tylko świadomie, z premedytacją i dość drastycznie zwracam uwagę na ten proces. Nie po to, aby Ci wyprać mózg, ale po to, abyś sam zaczął myśleć, działać i sam sobie robił to świadomie – kształtował swoje życie i swoje Ja.  Uświadom sobie fakt: wszystko co czytasz, słuchasz, oglądasz wpływa na Ciebie i można to nazwać praniem mózgu – to co teraz czytasz też. Różnica jest tylko w natężeniu.  Delikatne sugerowanie będzie nazywane inspirowaniem,  szkoleniem, nauką, coachingiem, a intensywne – wprost – praniem mózgu – ale to ten sam proces.

Pranie mózgu, zwane socjalizacją przechodzi każdy z nas. U nas, w Polsce wychodzi z grubsza taki biały europejczyk, a np. w Ameryce, różnie – zależy, kto się gdzie urodził, w jakiej rodzinie, z jakimi genami, predyspozycjami i środowiskiem, które uprało mu mózg zgodnie z potrzebą danego społeczeństwa. Tak jak i u nas. Wszędzie się tak dzieje na Ziemi i nikt tu nie jest ani lepszy ani gorszy. Po prostu, kwestia oprogramowania, genotypu i “innych wpływów”, które robią z nas…. takie toczące kule robaczki!

Dlaczego skarabeusz? Zadałem sobie pytanie, jak ma się nazywać ta Pralnia i przyszła mi inspiracja o wesołym skarabeuszu. Dopiero po czasie zobaczyłem jak bardzo trafne jest to porównanie zważywszy na etap w jakim jest nasza ziemska cywilizacja – ludzki kolektyw. Po prostu jesteśmy niczym robaczki toczące kule – wiadomo czego. Wychodząc z porównania, są to kule materialnych doświadczeń, kreacje  nieświadomych umysłów – taka, czasem mało śmieszna zabawa, ale właśnie humor jest na to najlepszym lekarstwem. Śmiech, humor ma wysokie wibracje i rozpuszcza wiele ciężkich, strasznych kreacji – dlatego wesoły.

Utoczyłem wiele kul zanim zacząłem dojrzewać schematy jakie toczą tę planetę 😉 My wszyscy, robaczki toczymy kule i jesteśmy nimi wielce zafascynowani. Ba! Nie widzimy świata po za nimi! A czym są te kule, czym jest ten budulec z którego składają się te kule? To nasza rzeczywistość materialna i nasze jej interpretacje. Nasze oprogramowanie w głowach, w naszych zabrudzonych mózgach sprawia, ze widzimy świat i siebie samych tak jak widzimy i na podstawie tego co widzimy kształtujemy całą naszą widzialną dokoła rzeczywistość. Jak nam to wychodzi? Cytując klasyka “Koń -jaki jest, każdy widzi” 😉 Można powiedzieć, że nasza cywilizacja jest na ostrym zakręcie dziejów i jeśli czegoś nie zrobimy to planeta może kichnąć i nas strącić 😉

Kule które toczymy to doświadczenia wszelkich dziedzin życia: związków, pracy, relacji, nauki, romansów, rozwojów, polityki itd. – mamy całe masy, stworzonych przez wiele tysięcy lat społecznych programów, które kształtują życie na Ziemi w obecnych czasach. I… skoro takie myśli, takie robaczki jak ja już zaczynają o tym pisać i tak to wprost przedstawiać, to znaczy, że te stare oprogramowania już należy kończyć, już trzeba wyjść z tego przedziwnego stanu świadomości. Zrobić solidne pranie mózgu – planetarne! 🙂 I rozbudzić się do swojej prawdziwej tożsamości. Można by powiedzieć, idąc naszym porównaniem, trzeba przestać toczyć kule i się nimi podniecać, tylko trzeba zacząć latać i zupełnie zmienić sposoby egzystowania.

Pralnia Mózgów Pod Wesołym Skarabeuszem jest częścią serwisów Grupy Drogowskaz. Powstała z inspiracji, potrzeby serca i chęci zrobienia na wesoło czegoś, wierzę, że dobrego i pożytecznego. Jesteśmy przede wszystkim platformą szerzącą wiedzę, która ma inspirować do świadomego życia, wnosić nowego ducha, dodawać energii, umacniać, rozweselać. W lekki sposób będziemy mówić o trudnych sprawach, po to, aby oczyścić nasze umysły z tego, co nam zaprogramowano, a co nam już nam nie służy.

Dodatkowo, w naszym sklepie możesz zamówić doradztwo, coaching, podnoszenie wibracji, świadomości – jeśli to co czytasz będzie niewystarczające. Wszystko jest energią i na wszystko możesz oddziaływać swoją świadomą intencją. Chcemy pomagać Ci uzyskać taki sposób patrzenia na rzeczywiści, którą wszyscy współtworzymy, abyś stał się świadomym i harmonijnym jej współtwórcą. Chodzi o to, abyś toczył złote kule! Kule świadomości, radości, wesołej, harmonijnej kreatywności. Abyśmy razem, społecznie to robili. Wszyscy mamy wspólną odpowiedzialność za świat, który widzimy i który cały czas swoimi kulkami współtworzymy.

Wierzymy, że poprzez tę Pralnię wiele osób uśmiechnie się i zastanowi nad sobą i zacznie zadawać sobie pytania odnośnie siebie samego. Każdy z nas jest takim żuczkiem, skarabeuszem, który toczy kule… dopóki robi to nieświadomie, nie wiedząc kim, czym i po co jest, to jest to kula… (no tego, co żuczki toczą ;)) i zazwyczaj go przytłacza, fascynuje, hipnotyzuje… w jakiś sposób zniewala – każdy żuczek ma świra na punkcie swojej kulki 😉 i właśnie o uzdrowienie tego świra chodzi. Bo jak zaczynasz patrzeć innymi oczami, na świat, na siebie, rodzinę której żyjesz, to ta kula zamienia się w kulę złota, a Ty stajesz się… coraz prawdziwszą wersją samego siebie – sięgasz Gwiazd czerpiąc siłę z ziemskich korzeni. Czyli wracasz do swojego prawdziwego Ja. Ta zabawa w żuczka, to tylko tak… dla różnych celów o których będę pisał. Ale gdy rozpoznamy, że życie żuczka jest biegunowo od nas odległe, to z wielkim śmiechem i ulgą wylecimy na szerokie Horyzonty Świata 🙂

Kto toczy i pierze? Przede wszystkim ja, czyli piszący te słowa i pewnie wszystkie inne, które tu czytasz Wesoły Skarabeusz – Teodor 😉

Zatem, Serdecznie zapraszamy i niech kulka lekką Ci będzie! 😉

 

 

Skontaktuj się z nami poprzez: kontakt@pralniamozgow.pl,

Zobacz nas też na facebooku: https://www.facebook.com/pralniamozgow/

Chcesz pomóc toczyć te kulki? Dziel się tym co tu widzisz, wesprzyj nas finansowo. Każda darowizna przyczynia się do sprawniejszego i śmielszego działania naszej Pralni. Jeśli czujesz to co tu robimy, możesz się do tego przyłączyć przelewając nam bezpośrednio na konto: PL 11 1870 1045 2078 1008 6742 0003 swift PBPBPLPW lub na email systemu PayPal: adres: teodor@pralniamozgow.pl –

Dziel się energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •